Výcvikový den je sobota a začínáme vždy od 10 hodin, do 14 hodin se věnujeme poslušnosti, poté probíhá nácvik obran. 

Cvičení poslušnosti je rozdělen do tří kategorií:

A - začátečníci

B - pokročilí

C - psovodi připravující se na zkoušky

Každá skupina má svého instruktora. Instruktoři výcviku se věnují členům skupin podle svých časových možností (instruktory  motivuje  snaha pomoci  - předat své zkušenosti – začínajícím psovodům, nedostávají za tuto práci žádnou odměnu  nebo výhody ze strany kynologického klubu).

Při první návštěvě Vás seznámíme se zásadami bezpečnosti a vysvětlíme Vám základní metody výcviku. Samozřejmě Vám řekneme, jak to u nás funguje.


NĚKOLIK DOBŘE MÍNĚNÝCH RAD ZDARMA, JAK  ZAČÍT S VÝCVIKEM SVÉHO PSA:

Když pes nesplní povel, není to tím, že by Vám to dělal naschvál, že je  líný aj., ale je to chyba psovoda, že psa cvik správně nenaučil.


KAŽDÁ CHYBA PSA JE CHYBOU PSOVODA.


Začátečníci, ale i  Ti pokročilí – dívejte se na ostatní nadšence :-)) při výcviku, sledujte výsledky jejich práce na pokrocích jejich vlastního psa, nebo psů, které pomáhají připravit ostatním lidem. Když si pak s něčím nevíte rady , nebo se Vám něco nedaří podle Vašich představ – jděte požádat o radu toho - komu to funguje  :-))


KE STEJNÉMU CÍLI VEDE VÍCE RŮZNÝCH CEST – PRO  NÁCVIK KONKRÉTNÍHO CVKU SE DAJÍ POUŽÍT RŮZNÉ METODY A POSTUPY, KTERÉ SE VOLÍ PODLE KONKRÉTNÍHO PSA - JEHO POVAHY, VĚKU, ZÁLIB, PODLE STUPNĚ VYCVIČENOSTI, PODLE ÚROVNĚ VÝCVIKU, KTERÉ CHCETE DOSÁHNOUT, ALE I PODLE PSOVODA - JEHO ZKUŠENOSTÍ , ŠIKOVNOSTI A PREFERENCÍ KONKRÉTNÍCH METOD.VÝCVIKOVÝ POSTUP SE S POKROKY  A PODLE REAKCÍ KONKRÉTNÍHO PSA NEUSTÁLE VYVÍJÍ.


Proto, snažte se spolupracovat nejlépe s jedním člověkem. Pokud budete pro rady přebíhat od jednoho instruktora ke druhému - každý se může sebevíc snažit Vám pomoci, ale nezná Váš dosavadní způsob výcviku a jeho rady a názory se mohou výrazně lišit od rad předchozích vy i pes v tom budete mít zmatek a výcvik nebude zdárně pokračovat.


Lidé zde na cvičišti, kteří už dosáhli ve výcviku psa  vyšší úrovně (složené zkoušky z výkonu psa nejméně prvního stupně), Vám mohou v běžných záležitostech základního výcviku kvalifikovaně poradit, ukázat, jak postupovali oni u svého psa. Pokud se konkrétní problém nedaří vyřešit, navzdory jejich snaze a Vaší pilné práci :-)), potom je potřeba hledat radu u zkušenějších, nebo se řídit podle pořekadla - víc hlav víc ví :-)) a pokusit se nalézt řešení v diskuzi s ostatními.
Ale především si jejich ochoty věnovat Vám svůj čas a pomoci  s výcvikem Vašeho psa, velmi važte. Každý z těchto lidí, stejně jako Vy, se jede na „cvičák“ odreagovat od každodenních starostí pracovního týdne, odpočinout si. Každý má svého psa, se kterým musí ve výcviku pokračovat a kterému musí věnovat potřebný čas.


Dobrá rada se vyvažuje zlatem a dnes si to uvědomujeme víc, než kdy dřív...

Dnes už  Vám, na běžných „cvičácích“, nikdo nebude věnovat svůj čas a dobře neporadí (teoretikové, kteří neodbytně radí každému a pořád, a přitom nedokázali dobře vycvičit jediného psa, se najdou vždy a všude).
Lidé, poskytující kynologické služby, si vše nechají dobře zaplatit, ačkoli jejich rady a postupy nemusí nutně mít potřebnou úroveň a ve výsledku Vám třeba ani moc nepomohou.
 


Podmínky členství:

Roční členský příspěvek činí 1500,- Kč a každý člen má povinnost odpracovat (nebo zaplatit - 100Kč/hod) 8 brigádnických hodin ročně. Touto částkou si členové hradí užívání prostoru cvičiště a klubovny.

V případě, že se nechcete rovnou stát členem a rádi byste si výcvik zkusili, zaplatíte si za každý výcvikový den 100,- Kč. 

KK Dolany  hradí z členských příspěvků:

  • elektřinu, vodu, topení
  • techniku na údržbu cvičiště
  • výcvikové pomůcky
  • drobné opravy aj.